Prof. Dr. A. Alper PAMPU

1976 Erzurum doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimimi Bursa'da tamamlamıştır. 1994 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden 1999 yılında mezun olmuştur. 2000 yılında Selçuk Üniveristesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız Diş Çene Cerrahisi Anabilim Dalı'nda başladığı doktora eğitimini 2005 uılında tamamlayarak bilim doktoru ünvanı almıştır.

 

Askerlik hizmetini 2006-2007 döneminde İzmir Asker Hastanesinde Ağız Diş Çene Cerrahisi uzmanı olarak yapmıştır.. 2007 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız Diş Çene Cerrahisi Anabilim Dalı'na Yrd. Doç. Dr. olarak atanmış ve 2011 yılında Doçent ünvanı almıştır. 2017 yılında Biruni Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız Diş Çene Cerrahisi Anabilim Dalı' na profesör olarak atanmıştır. Ortodonti uzmanı Dr. Dt. Asiye Pampu ile evli ve iki çocuk babasıdır.

 E-mail: profdralperpampu@hotmail.com

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.